Sunrise: 07:35  Sunset: 15:58

Daily Mail Foursomes

Winners were Brenda Softley & Teresa Layton 94-17-77 and second Jo Rowlett & Maggie Groves 96-17-78½

Andrew Trophy

Won by Jean McAuliffe with 37 points
second was Carolyn Morton with 32 points.

Daily Mail Foursomes

on by Brenda Softley and Teresa Layton 94-17-77
second was Jo Rowlett and Maggie Groves 96-17-78½

Medal on the 27th August

Won by Fiona Wood 106-36-70, 2nd Pam Wallis 90-19-71

Garthwaite Cup

Winner was Carolyn Morton 97-22-75,
Second Teresa Layton 93-17-76 on countback.

Grannies Cup

Winner was Anna Robertson 86-14-72,
Second Carolyn Morton 98-22-76 on countback.
Non Grannies Cup winner was Ros Humphrey 85-14-71 and second Jean Alterton 93-18-75

Medal played on the 11th July

Won by Ros Humphrey 86-14-72.
Second Teresa Layton 91-17-74

Ladies Invitation Day

The Ladies Invitation day was held on Tuesday 2nd July.
1st Anna Robertson and her partner - 37 points.
2nd Teresa Layton and her partner - 36 points.
3rd Pam Wallis and her partner -35 points.

Congratulations to Teresa Layton who recorded a hole in one on the 15th hole.

Lady Captain's Day

Up to 20 handicap winner Sarah Oldham 37 points
2nd Jo Rowlett 35 points
3rd Pam Wallis 32 points.

From 21 handicap
Winner Pam Hawes 35 points
2nd Shona Kent 33 points
3rd Carolyn Morton 32 points.Winner of the Captain’s Cup: Jo Rowlett.

Dunham Cup

Winner Ros Humphrey 86-14-72
2nd Jean Alterton 91-18-73 on c/b

Ladies Invitation Day

The winner of the Ladies Invitation day held on Tuesday 2nd July was Anna Robertson and her partner - 37 points. 2nd was Teresa Layton and her partner - 36 points. 3rd was Pam Wallis and her partner - 35 points. Teresa Layton recorded a hole in one on the 15th hole.

Medal played on the 13th June

Was won by Jo Rowlett. Second Pam Wallis.

Truman Cup played on the 6th June:

Winner Anna Robertson 89-14-75.
2nd Jo Rowlett 90-14-76 on c/b

Long Handicap Cup played on 11th June

Winner Shona Kent 108-31-77.
2nd Maureen Pope 111-28-83.

Ping 4-Ball

Won by Glenis Jones & Ros Humphrey 35 points.
Second was Anna Robinson & Maggie Groves with 33 points on c/b

Medal played on the 2nd June

Won by Viv Snushall 96-14-82.
Second was Glenis Jones 100-14-86

Addie Sole Rosebowl

The Addie Sole Rose Bowl was played for on the 16th May and was won by Sarah Oldham 84-10-74, second was Anna Robertson 89-14-75

Medal played on the 21st May

Won by Penny Gilbert 102-20-82, second was Jo Rowlett 98-14-84.

Ladies medal played on the 9th May

1st Ros Humphrey with 91-14-77 on c/b
Jo Rowlett came second with 91-14-77.

h3>Ladies Spring Meeting

1st Sarah Oldham with 31 points
2nd Lydia Molyneux with 30 points on c/b
3rd Maggie Groves with 30 points.

Friday Night Event Mixed Competition on the 3rd May

Winning Ladies team were:
Lydia Molyneux, Sarah Oldham, Margaret Butt and Jean McAuliffe.

Ladies Medal on the 5th May

1st Viv Snushall 84-14-72
2nd Maggie Groves 100-20-80

Match against Cromwell

March lost 2 - 12.

Friendly match against Ryston

The match was halved.

Match against Ely City

March lost 6 – 8

Ladies medal played on the 23rd April

Winner was Anna Robertson 92-14=78
2nd Jo Rowlett 94-14=80

Ladies Coronation Foursomes

1st Gail Arnold and Margaret Butt with 32 points.
2nd Lydia Molyneux and Sarah Oldham with 30 points.

Grace Norman match against Heydon Grange

March lost 2 to 1. Team:
Penny Gilbert (Lady Captain) & Sarah Oldham, Glenis Jones & Gail Arnold, Ros Humphries & Teresa Layton

Medal played on the 7th April.

Won by Glenis Jones
Second Carolyn Morton

Medal played on the 14th March.

Won by Teresa Layton
Second: Jo Rowlett